Freddy Krueger adlı papağan silahlı çatışma, yılan ısırığı ve kaçırılmaktan kurtuldu.

Freddy Krueger adlı papağan oldukça çalkantılı bir hayat sürüyor. İlk önce polis ve uyuşturucu kaçakçılarının çatışmasının ortasında kalarak vuruldu. Sonra bir yılan tarafından ısırıldı ve son olarak kaçırıldı.

Şanssız demek de içimizden gelmiyor. Olanları atlatabilmesi için şansı ona yardım etti. Freddy Krueger Nisan ayının başlarında Brezilya’nın güneyindeki Cascavel şehrindeki bir hayvanat bahçesinden çalındı. İki gün sonra zarar görmemiş bir halde tekrar ortaya çıktı. Ancak Brezilya gazetesi “Folha de S. Paulo” ya göre, bu mavi başlı papağanın baş etmesi gereken birkaç maceradan sadece en basitiydi.

papagan freddy

Dört yıl önce Freddy Krueger bir baskında vuruldu

2016’da polisler ve uyuşturucu kaçakçılarının arasında kalan papağanın gagasına kurşun isabet etti ve yüzünde yanıklar meydana gelerek kör oldu.

Ağır yaralanan Freddy, Cascavel Hayvanat Bahçesi’ne geldi. Orada sadece rahatlamakla kalmadı, aynı zamanda bugünkü adını aldı. İsmine ilham olan ise yüzündeki yanık izleri ile bilinen korku filmi serisi “Elm Sokağında Kabus”un seri katili Freddy Krueger.

Önümüzdeki birkaç yıl boyunca Freddy Krueger normal bir papağan hayatı yaşadı. Kırık gagası nedeniyle artık tohum ve tahılları kıramasa da, gözetim altında yaşantısına devam etti.

Papağan kaçırılmadan sadece birkaç gün önce muayene edildiğinde bir yılan tarafından bacağının ısırıldığı anlaşıldı. Neyse ki, toksik olmayan bir türdü, ama Freddy çok fazla kan kaybetti.

Papağan başına gelenler konusunda şanssız olsa da hayatta kalma konusunda ihtisas sahibiydi.

16 Nisan’da üç silahlı soyguncu hayvanat bahçesine girdi, Freddy’yi, başka bir papağanı ve bir gaz şişesini çaldı. Hayvanlar muhtemelen karaborsada satılacaktı.

Zekaları, sosyalleşmeleri, sesleri ve insan dilini taklit etme yetenekleri nedeniyle mavi başlı papağanlar popüler ve her şeyden önce değerli evcil hayvanlardır.

Ancak Freddy muhtemelen dış görünüşü nedeniyle kurtuldu, çünkü zarar görmüş hayvanların satılması zordu ve para kazandıramazdı. Çalınmasından iki gün sonra, bir hayvanat bahçesi çalışanı papağanı, kafesinin yanında bir ağacın altında oturmuş şekilde buldu. İkinci papağan ve gaz şişesi ise hala yok.

Freddy Krueger’in çalkantılı hayatı şimdilik bu kadar. Bir papağanın yaşayabileceklerinin sınırlarında olan Freddy çıtayı daha da yukarı çıkaracak mı göreceğiz. Kendisine sağlıklı bir yaşam diliyoruz.

Kaynak:https://www1.folha.uol.com.br/ambiente/2019/04/papagaio-que-levou-tiro-mordida-de-cobra-e-foi-roubado-volta-sozinho-para-zoologico